Az Erzsébetvárosi Magyar–Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Művészeti Szakgimnázium tizedik osztályába jár Budapesten Németh Krisztián Róbert. Másodikos gimnazista. Hét éve zenés színházak gyermekszereplője. A Pál utcai fiúk komáromi előadásának Leszikje és a Hancsovszky-fim Ferikéje színész szeretne lenni.
„Az első szerepem Matthew volt, Andrew Lloyd Webber Rocksuli című musicaljében, a Madách Színházban. A komáromi Majer Jázmin játszotta Summert. Jól éreztem magam a Rocksulis gyermekek csapatában, élveztem az osztály jeleneteket.
Kiskorom óta beszélek németül, így tízévesen, 2018-ban németországi turnékra jártam a Budapesti Operettszínház társulatával, a Szépség és a szörnyeteg musicallel, amelyben Csészikét, a táncoló, éneklő csészét játszottam. Emlékszem, még kockacukor is volt a fejemen.

A következő évben Nyilas Misi szerepét kaptam Debrecenben. A Pesti Magyar Színház Valahol Európában című produkciójában Csóró, a Legyetek jók, ha tudtok című előadásban egy gyermek a tömegből, A muzsika hangja című musicalben Trapp kapitány egyik gyermeke, Kurt voltam.
Imádtam a sok próbát, az előadásokat, a rengeteg utazást. Sokat hiányoztam az iskolából, egyéni tanrendes lettem, és még így is kitűnő a tanulmányi eredményem” – meséli a 16 éves diák.
A Pál utcai fiúk megérkeztek Komáromba

Azután jött 2022 és A Pál utcai fiúk musical szereplőválogatása a Komáromi Jókai Színházban. „Édesanyám a facebookon látta meg a színház hirdetését, hogy 15 és 25 év közötti fiúkat keres a színház. Nagyon örültem, amikor megkaptam Leszik szerepét.
Az előadásban én vagyok a legfiatalabb Pál utcai fiú. És rágom a gittet rendületlenül. Amikor átadom az utolsó darab gittet Rácz tanár úrnak egy-két percig mindenki rám figyel.
Remek hely a Komáromi Jókai Színház. Nagyon kedvesek a színház dolgozói, mindent elintéztek a suliban, mindig volt szállásom. Sok ismerőst is szereztem” – sorolja Krisztián.

A nemrég bemutatott Hancsovszky című új hazai magyar dokudrámába Laczkó Sándor, a film rendezője és producere hívta.
OTT JÁRTUNK: Hancsovszky Béla mozivászonra lép (KISRIPORT)
„Válogatás volt oda is. Leírták Böhm Feri, a pesti rokon tulajdonságait, meg kellett tanulnom a szöveget. Feri Budapesten él, negyvenöt nyarán Máli néniéknél van Tornalján. Beválogattak, nem volt akadály a fogszabályzóm sem, amit három éve viselek, megoldottuk, hogy ne látsszon.
Remek volt a forgatás. A stáb tagjai úgy kezeltek, mint egy felnőttet. Ők voltak a legprofibb stáb, akikkel eddig dolgoztam.
Négy forgatási napom volt sok helyen, sok színésszel, akikkel jól megértettük egymást” – részletezi élményeit a fiatal tehetség, hozzátéve, meglepte Hancsovszky Béla története.

„Mi erről semmit sem hallottunk odaát. Sok kérdés maradt bennem, miután megnéztem a filmet a díszbemutatón, amikre még válaszokat keresek. Időutazás volt ez 1945-be.
Szeretem ezt a korszakot és A Pál utcai fiúk korát is. Egyedi időszak volt, internet nélkül, az emberek jobban egymás felé fordultak, és lassúbb volt a világ. Én már nem tudnék internet nélkül élni” – jelzi a gimnazista, aki most újabb szerepekre vár.

„Bevallom, továbbra is böngésszük a szereplőválogatásra invitáló hirdetéséket. Így volt a Rocksuli óta többször. Mindig rám találtak a szerepek. Még három év vár a szakgimnáziumban, beszédtechnika, színészmesterség, ének és hangképzés órák. A mesterségre Kroó Balázs színművész tanít. Erősen biztat. Szeretnék is a zenés színház, a filmezés környékén maradni. Úgy néz ki, hogy novemberben jön az osztályom Komáromba, A Pál utcai fiúk előadására.
Meglátjuk, milyen szerepeket oszt majd rám az élet” – mosolyog szélesen a Budapest melletti Csömörön élő Németh Krisztián Róbert.

Bárány János, ATEMPO.sk
Fotó: a szerző, Dömötör Kristóf és Hancsovszky Film
Támogass minket!
Támogasd a 10 éves ATEMPO.sk-t, ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd, hogy további tartalmak készüljenek, még több információ, beszámoló, interjú, esemény jelenjen meg felületeinken. Támogatásoddal a jövőben is szolgálhatjuk a közösségünket. Köszönjük!



















