Élőben és az interneten is zenél a Kingfishers zenekar május első, hosszú hétvégéjén. Emlékeik A Dal 2026 után egyre szépülnek. Reinold Benko Krisztián frontember mégis attól tart, dalaik nem jutnak el a magyarországi hallgatókhoz. Interjúnk.
Rajnival arról beszélgettünk, hogy
- Kivel énekel duettet az új Vörösen izzó című dalukban
- Hol lépnek fel a hétvégén
- Kampányt indítottak, hogy Magyarországon is hallgassák a Kingfishers dalait
- Titkos koncertdátumaik is vannak
- És kiderült, kivel tartják a kapcsolatot A Dal 2026 után.
Akkor adtátok első koncerteteket 2026-ban, amikor megjelent idei első dalotok.
Így álltak össze a csillagok. Május elsején délben posztoltuk Vörösen izzó című vadonatúj dalunkat a zenei platformokon egy borítóképpel. Hamarosan videoklipet forgatunk majd hozzá.
Szerelmes dal, amúgy Kingfishers módra. Nagy Bálint gitáros kedvesével, Zöld Emesével éneklem.
Kinek a szerzeménye?
Bálint hozta a gitáralapot, azután közösen hangszereltünk meg. A demo verzió már A Dal 2026 előtt készen volt, mutattuk is neked Komáromban, azóta csiszoltuk még. A dalszöveg is Bálint munkája.
Mint a Bagossy Brothers Company dalában
Duett még nincs a repertoárotokon.
Most lett. Azon derültünk, hogy a Bagossy Brothers Company Olyan ő című dalában is a gitáros barátnője énekel a frontemberrel. (nevet)
Május elsején este Rétságon csaptatok a húrok közé. Hogyan akadtak rátok?
Mi sem tudjuk. Az ottani önkormányzat keresett meg bennünket még tavaly decemberben. Meglepődtünk, hiszen kiajánlót sem küldtünk oda.
Majális a felvidéki Kingfishers zenekarral Rétságon
Mégis azt mondjátok, kevés az esélye, hogy dalaitokat Magyarországon is hallgassák.
Szerintem ezzel nagyon sok felvidéki zenész így van kelettől, nyugatig. Az itteni algoritmus véletlenszerűen dobja a fel a zenéket, videókat a YouTube megosztón. Mi ugyanis Szlovákiában töltjük fel a tartalmakat, az algoritmus Magyarországon nagyon nehezen dobja fel a számainkat. Esélyünk sincs, hogy eljussanak a célközönséghez. Erre építettük fel a Vörösen izzó promóját. Elmondjuk, ha az emberek megosztják egy magyarországi netezővel, nagyobb a valószínűsége, hogy feldobja a net újabb magyarországi hallgatóknak.
A kapcsolatok megmaradtak
Feldolgoztátok A Dal 2026 során szerzett tapasztalatokat?
A kapcsolatok megmaradtak. A mai napig több volt versenyzővel dumálgatunk, csetelünk. A leginkább talán Bihal Rolanddal.
Mi lesz ezután?
Május másodikán, szombaton újabb koncertet adunk. Balassagyarmaton, a Nyírjesben lépünk fel este fél hétkor. A Vörösen izzón kívül van még két meg nem jelent dalunk, amik keverés alatt állnak. Várjuk a felkéréseket, ha a koncertszervezők méltónak tartanak bennünket rá. Tavaly ilyenkor még ennyi akciónk sem volt. Van pár titkos dátumunk, amelyekről később rántjuk majd le a leplet.
Nyírjesi Majális a felvidéki Kingfishers bandával
Bárány János, ATEMPO.sk
Fotó: archívum
Támogass minket!
Támogasd a 10 éves ATEMPO.sk-t, ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd, hogy további tartalmak készüljenek, még több információ, beszámoló, interjú, esemény jelenjen meg felületeinken. Támogatásoddal a jövőben is szolgálhatjuk a közösségünket. Köszönjük!


















