José elengedte a megfelelést, mert az csak önámítás, és többé nem marad csendben! Brutálisan ritmusos pop-punk számmal tér vissza a Karván élő dalszerző előadó, amelynek felvételei a Waveligh Stúdiójában zajlottak. A Nem maradok csendben! klippremierje vasárnap 19 órakor lesz. Ott voltunk a forgatáson. Exkluzív riport.
José dalszerző előadóval, Bernáth Tamás színművésszel, a klip főszereplőjével és Sipos Géza operatőr rendezővel megbeszéltük, hogy
- Van egy pont, amikor az ember azt mondja, elég volt, és kitör
- Sipos Géza évek óta José alkotótársa
- Bernáth Tamás színművész boldogan etűdözött
- És az is kiderült, hol láthatóak majd a José LIVE! pazar látványelemekkel teli koncertjei.
„Van úgy, hogy az ember gyűjti magában az apró, hétköznapi kellemetlenségeit, dühöngéseit, azután jön egy pont, és azt mondja, ebből most már elég. Szimbolikusan elhajítja a zakóját, az aktatáskáját, onnantól kezdve többé nem marad csendben, és megmondja mindenkinek a magáét. Erről szól ez a dal és a klipje”
– magyarázza José Komárom egyik hatalmas lakótelepén, az állomás mögött, nem sokkal a forgatás megkezdése után.
Egy évek óta üres bódé előtt emberek sorakoznak. Sipos Géza operatőr, rendező, a szolnoki Medusa Pictures vezetője évek óta José alkotótársa. „Összeszokott duó vagyunk, megsértődnék, ha nem hívna fel. Nagy öröm, amikor azt hallom a telefonban, hogy: – ››Gézám! Van egy új ötletem‹‹, akkor már dörzsölöm a tenyerem, hogy de jó, újra forgatunk. Nagy kedvencem a Világítótorony kosztümös klipje, amikor kinyitották a kedvünkért a komáromi víztornyot. Szívesen mutogatom referenciaanyagként” – mondja az egyik átállásnál. Amikor pedig kiderül, hogy hiányzik egy statiszta, a rendező szó nélkül beáll dühöngő vásárlónak.
Bernáth Tamás elsőre vállalta
„Szabó Viktor színművész barátom után, aki az Ember legyél című dalom klipjében látható, ezúttal Bernáth Tamás színművész barátom vállalta a főszerepet” – avat be José, majd így folytatja – „Nem kellett győzködni, régóta barátok vagyunk. Korábban már emlegette, hogy szívesen szerepelne majd valamelyik klipemben. Most eljött ez a pillanat.
Tomi olyan profi volt, hogy nem kellett semmit újravenni, mindent azonnal tökéletesen eljátszott Géza instrukciói alapján. Ez van, amikor profival dolgozol” – sorolja a dalszerző.
„Szerintem José jól beletalált abba az állapotba, amikor tele a hócipőnk és kibukunk. Három hétköznapi helyzet látható majd a klipben” – nyilatkozza Bernáth Tamás, a Komáromi Jókai Színház színművésze, hozzátéve, José zenéje és dalszövegei is remekek, miközben impulzív előadó.
„A Nem maradok csendben! klipjében etűdözni kellett, ami egy színész számára lubickolás. Olyan helyzeteket kellett csinálni, amelyekhez ki kellett lépnem a stílusomból. Kifakadni, felrobbanni, elveszteni az önuralmat. Erről szól a dal” – mondja a színművész
Garázsba vitte zenekarát Madaron
Madaron, a másik forgatási helyszínen a José LIVE! zenekar tagjai ezúttal kipróbálhatták, milyen egy igazi garázszenekar élete. Szabó Andor basszusgitáros szülői házában jól felverték a virágokkal teli kert és a szemközti erdő csendjét.
„Pop-punk szám lett a Nem maradok csendben! Ilyen gyors dalom még nem volt. A zenekari tagok nagyon örültek, mert szeretik ezt a fajta zenét. Lázadó a ritmus és a szöveg. A témáját pedig sok mindenre ráhúzhatod. Azt üzenjük, hogy a jó pofizás csak önámítás. Bízom benne, hogy sokan egyetértenek velünk” – tudatja José az udvaron.
A klippremier után, a próbaterem vár a José LIVE! tagjaira. Készülnek nyári látványos, lángoszlopos, gejzíres, konfetti ágyús előadásaikra, a csicsói falunapra, a Gútai Vásárba és Búcsúba, a Zsigárdi Napokra. Már várják, mekkorát szól majd a Nem maradok csendben! a koncerteken.
Szöveg és fotó: Bárány János, ATEMPO.sk
Támogass minket!
Támogasd a 10 éves ATEMPO.sk-t, ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd, hogy további tartalmak készüljenek, még több információ, beszámoló, interjú, esemény jelenjen meg felületeinken. Támogatásoddal a jövőben is szolgálhatjuk a közösségünket. Köszönjük!



















