MOST ÉRKEZETT: Rádióban, tévében énekel Skokan Horváth Tímea – Budapesten írják a dalait (INTERJÚ+VIDEÓ+FOTÓK)

MOST ÉRKEZETT: Rádióban, tévében énekel Skokan Horváth Tímea – Budapesten írják a dalait (INTERJÚ+VIDEÓ+FOTÓK)

Sűrű napok várnak az érsekújvári Skokan Horváth Tímea énekesnőre, zenepedagógusra és zenésztársaira. Május 19-én, kedden a Pátria Rádió Nappali című műsorában, Gasparik Maja vendégei voltak. Május 20-án, szerdán az M2 Petőfi TV Esti Kornél című műsorában zenélnek. Ráadásul pénteken Tímea zsűrizik is. Azonnal mesélem, hogy hol. Exkluzív infók.

Cikkünkből kiderül, hogy

  • Tímeát háromévesen küldte színpadra nagyapja, Záhorszky Elemér
  • Emlékesteket szervez nagyapja emlékére
  • A Kőbányai Zenei Stúdióban végzett ének szakon
  • A budapesti Iván Szandra és szerzőtársa Hegyes Eszter írja a dalait
  • Szerzeményeit a Kultminor támogatásával jelenteti meg
  • Hol lép fel a nyáron.

 

Skokan Horváth Tímea
„Sipos Dávid kollégám közben mindig biztatott“

 

PREMIER! Megérkezett Skokan Horváth Tímea első saját dala - Mából a holnapba (+VIDEÓ)

Nemrég jelent meg Mából a holnapba című első saját dala. Arra kértem az énekesnőt, ugorjunk egy kicsit múltba. Nagyapja, Záhorszky Elemér az érsekújvári magyar kulturális élet jelentős és megkerülhetetlen alakja, szervezője volt.

„Büszke vagyok nagypapámra, a munkásságára, és mindarra, amit a magyarságért és a kultúráért tett. Operettet ugyanúgy rendezett, mint revüt, nótaesteket vagy színdarabot. Nála kezdtem a karrieremet. Háromévesen felrakott a színpadra, ott ragadtam, és máig ott vagyok“

– fejtette ki Tímea, hozzátéve, nagyapja 2016-ban bekövetkezett halála után több emlékestet szervezett. – „Elindítottuk a Csak a zene van című zenés estet, ahol főként felvidéki előadóművészek és zenészek szerepelnek. Tavaly nagy sikere volt, idén ősszel ismét sor kerül rá“ – árulta el.

 

Skokan Horváth Tímea
Örömzene a Csemadok-házban, Érsekújvárban

 

Füleket nyit, fejlődést figyel

Skokan Horváth Tímea nem csak műveli, oktatja is a zenét. Hatodik éve tanít éneket az érsekújvári Művészeti Alapiskolában. – „Már ez is része az életemnek. Nagyon szeretek a gyerekekkel foglalkozni. Jó viszonyban vagyunk. Szeretem őket egyengetni, megnyitni a fülüket, hogy merjenek énekelni, szeretem látni a fejlődést“ – fogalmazott.

Hogy miért várt ilyen sokáig az első saját dallal?

„Tétováztam, mert nem bíztam magamban. Sipos Dávid kollégám közben mindig biztatott. Most már örülök, hogy bevállaltam. Hat dalom született, az Őszi dal és a Mából a holnapba már fent vannak a legnagyobb videómegosztó oldalon. Eddig a Kultminor két pályázatán nyertem mindehhez anyagi támogatást. Örülök, hogy létezik nálunk ez a támogatás“ – sorolta.

 

 

Iván Szandra villant be elsőre

Tímea első lépésként felvette a kapcsolatot Iván Szandra Fonorgam-díjas énekes dalszerzővel. – „A Kőbányai Zenei Stúdióban ismerkedtünk meg. Ő villant be elsőre, mert úgy érzem, hasonló a zenei ízlésünk. Takács Nikolasnak, Király Lindának, Charlienak írt már dalokat. Nagy örömömre, azonnal igent mondott, és ez is egy újabb löket volt, hogy merjem, csináljam, ne álljak le“ – újságolta az énekesnő, hozzátéve, a második sikeres pályázatnak köszönhetően újabb dalok is születnek majd.

Szandra részére sok érzelmet, gondolatot kiírtam magamból, amelyekből aztán megszülettek a dalaim. Sipos Dávid meghangszerelte ezeket, zenekarommal, a Kvintettel pedig előadtuk Érsekújvárott, hiszem ez a Kultminor pályázatának egyik feltétele volt“ – avatott dolgai mélyébe Tímea.

 

Skokan Horváth Tímea
A zene az élete - Farkas Attilával is zenél

 

A zenekart Banyák József dobos, Ludo Kotlár zongorista, Martin Kapusník basszusgitáros, Sipos Dávid szaxofonos, és Tímea alkotják. – „Tavaly alakultunk. Akkor még Lukáš Šnábel basszusgitározott, aki valójában gitáros. Olykor pedig a gútai Farkas Attila billentyűzik a Triómban“ – mutatta be zenészeit.

Megtudtuk, Komáromba, a Jazz& Wine feat. 3 Folyó Völgye fesztiválon Sipos Dávid és Farkas Attila társaságában lép majd színpadra június 20-án, szombaton. A Kvintettel Gútán, a Hajómalom Fesztiválon, illetve Párkányban, a sétálóutcán is zenélnek majd.

 

Skokan Horváth Tímea
Derzsi György és Vadkerti Imre társaságában

 

Szerdán hárman az Esti Kornélban

Dalai a héten a rádióban és a tévében is felcsendülnek. – „Kedden délelőtt Gasparik Majával beszélgettünk a Nappaliban. Szerdán az M2 Petőfi TV Esti Kornél című műsorának a stúdiójába megyünk. Hegyes Eszter, Iván Szandra dalszerző társa és menedzsere rám írt, mit szólnék egy tévéinterjúhoz. Megyek. Ludo Kotlár és Sipos Dávid is elkísérnek. Pénteken pedig immár harmadszor a regionális népdalversenyen fogok zsűrizni Érsekújvárban. Megtisztelő, nem könnyű feladat. Eddig mindkét alkalom kellemes délelőtt volt, rengeteg új dalt ismertem meg“ – idézte fel.

„Minden akkor jön el, amikor el kell jönnie. A lényeg, hogy mindent teljes szívvel és odaadással, bátran csináljunk, higgyünk. Számomra nagy elismerés, ha valaki kíváncsi arra, kik vagyunk, mit zenélünk“ – zárta beszélgetésünket Skokan Horváth Tímea énekesnő, zenepedagógus.

Bárány János, ATEMPO.sk
Fotó: archívum

Skokan Horváth Tímea
Egy elmélyült pillanat

 

Támogass minket!

Támogasd a 10 éves ATEMPO.sk-t, ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd, hogy további tartalmak készüljenek, még több információ, beszámoló, interjú, esemény jelenjen meg felületeinken. Támogatásoddal a jövőben is szolgálhatjuk a közösségünket. Köszönjük!

TÁMOGATOM